اجاق گاز, خدمات, عیب یابی و تعمیر, لوازم خانگی

علت روشن نماندن شعله اجاق گاز

چرا شعله اجاق گاز روشن نمی ماند؟

شماره تلفن تعمیرکار

روشن نماندن شعله اجاق گاز شاید برای شما هم پیش آمده باشد و هنگام روشن کردن اجاق گاز مشاهده کنید که بلافاصله بعد از اینکه دست خود را از روی ولوم اجاق گاز بر می دارید اجاق گاز خاموش شده و روش نمی ماند. در این مقاله قصد داریم به بررسی  علت روشن نماندن شعله اجاق گاز بپردازیم.

اگر بعد از مطالعه این مطلب، باز هم احساس کردید که نیاز به اعزام تعمیرکار بجهت تعمیر اجاق گاز تان و یا انجام هر گونه تعمیرات در زمینه اجاق گاز دارید، حتما با بدادم برس تماس بگیرید تا در اسرع وقت و با کمترین هزینه تعمیر اجاق گاز تان به انجام برسد.

آیا اجاق گاز تان مدام خاموش می شود؟ نیاز به تعمیر اجاق گاز دارید ؟ با بدادم برس تماس بگیرید.

 

چرا اجاق گاز روشن نمی ماند ؟

قبل از هر چیزی نیاز است که با قطعه ای به نام  ترموکوپل و کاربرد آن آشنا شویم. ترموکوپل قطعه ای است که وظیفه کنترل خارج شدن گاز از شیر اجاق گاز را بر عهده دارد.

به این شکل که هنگامی که شعله اجاق گاز روشن می شود  حرارت آن به سر سیم ترموکوپل برخوردمی کند و سیم را گرم می نماید، این حرارت از طریق سیم ترموکوپل که دارای دو ماده غیر همنام و همراه باخواص مختلف ساخته شده به سر مگنت منتقل می شود و در مگنت بر اثر اختلاف دمایی که ایجاد می شود جریان الکتریکی ضعیفی ایجاد و باعث تولید میدان مغناطیسی در مگنت خواهد شد و اهرم آن را به درون جذب می کند.

هر دلیلی که باعث شود سر سیم ترموکوپل خنک شود باعث می شود که شعل اجاق گاز روشن نماند.

این سیستم باعث افزایش ایمنی اجاق گاز در زمان خاموش شدن اجاق گاز بر اثر عواملی مانند سر رفتن غذا یا باز بودن پنجره خاموش می شود.

بدیهی است زمانی که ترموکوپل به هر دلیلی دچار خرابی شود این فرایند به درستی انجام نمی شود و شعله اجاق گازروشن نمی ماند.

به وجود آمدن این مشکل یا هر مشکل دیگر در اجاق گاز نیاز به تعمیر اجاق گاز توسط تعمیرکاران ماهر و با تجربه دارد. برای ارتباط با تعمیر لوازم خانگی مجموعه بدادم برس فقط کافیست با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید تا تعمیرکاران این مجموعه در کمترین زمان ممن و با کمترین هزینه مشکل شما را رفع کنند.

 

عیب یابی و تعمیر اجاق گاز در محل با ایاب و ذهاب رایگان سراسر تهران با گارانتی و احرت مناسب

۲۶۷۰۵۳۸۹

۲۶۷۰۵۳۴۹

 

این مطلب چقدر برایتان مفید بود ؟ به آن امتیاز دهید.
[تعداد: 1 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *