تعمیر تاسیسات ساختمان, تعمیر و نصب دوربین مدار بسته

نحوه چک کردن دوربین مداربسته

چکرکردن دوربین مداربسته

پس از نصب دوربین مدار بسته گاهی چک کردن دوربین مداربسته لازم تمی شود. در این مطلب نحوه چک کردن دوربین مداربسته و مرور تصاویر ضبط شده دوربین مدار بسته را توضیح داده ایم. اگر برایتان سوال است که چگونه دوربین مدار بسته را چک کنیم؟ با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

 

چک کردن دوربین مداربسته | مرور تصاویر ضبط شده دوربین مداربسته

برای مرور کردن تصاویر دوربین مدار بسته باید به قسمت منوی دستگاه DVR  بروید. برای هر برند منوی دستگاه DVR متفاوت است. پس از اینکه نام برند دستگاه را در دیجیتال ویدئو رکوردر پیدا کردید، یک پنجره پیدا خواهید کرد که در بیشتر سیستم‌ های دوربین مداربسته تقریبا شبیه هم هستند.

بعد از اینکه دوربین مدار بسته را به وسیله کابل HDMI به مانیتور وصل کنید، تصاویر خروجی برای نمایش در تلویزیون با کیفیت HD پخش می شوند. پس از وصل کردن دستگاه DVR به مانیتور در پشت دستگاه دکمه پاور را فشار دهید، تا دستگاه DVR کاملا روشن شود.

برای چک کردن تصاویر دوربین مداربسته چند اصطلاح وجود دارد. گاهی اوقات به چک کردن تصاویر play back، بازبینی، مرور کردن و… هم می‌ گویند. با ورود به منوی دستگاه DVR باید روی آن کلیک کنید  تا وارد صفحه بازبینی دستگاه DVR شوید.  در این قسمت پارامترهای یکسانی وجود دارد. شما در صفحه play back تقویمی مشاهده خواهید کرد که فیلم های ثبت شده در روز و تاریخ های مشخص را می توانید مرور کنید.

تقویم موجود در منوی دستگاه DVR طبق سال، ماه، روز، ساعت تنظیم گردیده است. این تقویم به شما کمک می کند تا فیلمی را که نیاز به بازبینی دارید به سرعت طبق ساعت و تاریخ پیدا کرده و بازبینی کنید. همانطور که می دانید به دستگاه DVR به تعداد مختلف دوربین مداربسته وصل شده است.

مثلا کسی که برای منزل خود دوربین مداربسته نصب کرده، یک دوربین در اتاق، یک دوربین در پذیرایی، یکی در حیاط و یکی در قسمت در خروجی و… نصب کرده است. کانال تمام این دوربین ها به دستگاه DVR متصل است. هنگام ورود به منوی DVR می توانید انتخاب کنید که می خواهید تصاویر کدام کانال را مرور کنید.

با دو بار کلیک کردن روی هر تصویر، فیلم مورد نظر به اندازه مانیتور بزرگ شده و به نمایش در می آید. در صفحه play back یا مرور تصاویر نوار ابزاری وجود دارد که دارای قابلیت هایی مثل جلو زدن فیلم با سرعت، اسلوموشن کردن فیلم و عقب زدن فیلم را دارد.

 

نحوه انتقال فیلم های ضبط شده دوربین مداربسته به حافظه خارجی

برای اینکه تصاویر و فیلم های ضبط شده در دوربین مداربسته را به هارد دیسک یا فلش منتقل کنید باید دقیقا مراحل باز بینی را طی کنید. به این صورت که پس از کلیک راست وارد منوی دستگاه DVR شوید. به روی گزینه Back رفته و گزینه Recording را بزنید. با انتخاب دوربین مداربسته مدنظرتان بازبینی را شروع کنید. حالت های باز بینی چهار حالت هستند.

ضبط دستی یا خودکار (Normal Type )، ضبط تغییر در حالات حرکت و نور (Type Event)،  ضبط تشخیص چهره(VCA Type)، ضبط تصاویر قفل شده( File Type)، ضبط تصاویر قفل نشده (Live View). با وارد کردن تاریخ و ساعت شروع ضبط و کلیک کردن روی گزینه سرچ فیلم های ضبط شده در آن زمان به نمایش در می آیند.

حالا نوبت زدن گزینه Backup All است. صفحه جدیدی که به آن فلش یا هارد دیسک متصل است به نمایش در می‌ آید. با انتخاب گزینه Backup می توانید فیلم‌ های علامت گذاری شده را بر روی حافظه خارجی یعنی فلش یا هارددیسک انتقال داده و ذخیره کنید.

این مطلب چقدر برایتان مفید بود ؟ به آن امتیاز دهید.
[تعداد: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *