تعمیر آبگرمکن, تعمیر تاسیسات ساختمان

نصب آبگرمکن دیواری

نصب آبگرمکن

نصب آبگرمکن یکی از خدمات بدادم برس است. نصاب آبگرمکن ما در بدادم برس توانایی نصب آبگرمکن برقی دیواری، نصب آبگرمکن زمینی، نصب آبگرمکن ایستاده گازی و به طور کلی نصب انواع آبگرمکن تخصص دارد. تنها کافی است یا ما تماس بگیرید و نوع آبگرمکنی که برای نصب مد نظر دارید را بگویید.

در این مطلب درباره خدمات نصب آبگرمکن در بدادم برس خواهید خواند. مواردی مانند انتخاب محل مناسب برای نصب آبگرمکن، راه اندازی آبگرمکن بعد از نصب آن و همچنین نکاتی برای انتخاب آبگرمکن مناسب توضیح داده شده است.

 

نصب آبگرمکن در سراسر تهران با ایاب و ذهاب رایگان و گارانتی کیفیت خدمات

تماس با بدادم برس

نصب آبگرمکن دیواری با تیم بدادم برس

نصب آبگرمکن دیواری، ایستاده ، برقی و دیگر انواع آبگرمکن در بدادم برس با بهترین کیفیت انجام می شود. یکی از وسایل بسیار مهم در هر منزل، آبگرمکن می‌ باشد. آبگرمکن در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شود. از جمله آبگرمکن‌های برقی، نفتی و گازی.

تنها کافی است با ما تماس بگیرید. تا یکی از بهترین متخصصان را برای نصب آبگرمکن به محل تان اعزام کنیم. محدوده خدمت رسانی ما در حوزه نصب آبگرمکن به شرح زیر است :

 • نصب آبگرمکن شمال تهران
 • نصب آبگرمکن شرق تهران
 • نصب آبگرمکن غرب تهران
 • نصب آبگرمکن جنوب تهران

امروزه بدلیل توسعه شبکه‌ی گاز شهری آبگرمکن‌های نفتی از رونق افتاده‌اند و آبگرمکن‌های گازی توسعه‌ی بسیار زیادی داشته و دارند. آبگرمکن‌های گازی دارای دو نوع ایستاده و دیواری هستند. و بدلیل کمبود فضای زندگی و متراژ پایین منازل مسکونی شهری عمدتا نوع دیواری آن ترجیح داده شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

چگونه یک آبگرمکن مناسب انتخاب گنیم ؟

قبل از اقدام برای نصب آبگرمکن لازم است برخی موارد جهت انتخاب یک آبگرمکن مناسب برای منزل یا محیط کارتان را بدانید. بعد از انتخاب و خرید یک آبگرمکن جهت نصب آبگرمکن اقدام کنید.

در جدول زیر مشخصات فنی آبگرمکن‌های یکی از کارخانه‌های ایرانی ارائه شده است.برای انتخاب آبگرمکن باید مقدار مصرف اب گرم ساختمان را بر حسب لیتر بر دقیقه (min/lit) داشته باشیم که با مراجعه به جدول در ردیف ظرفیت تامین آب گرم این مقدار را پیدا می کنیم و در بالای ستون این عدد مدل آب گرمکن را به دست می آوریم.

مثال: مقدار مصرف آب گرم یک ساختمان مسکونی Lit hr300 است. مدل آبگرمکن مناسب برای این ساختمان را تعیین کنید. باید میزان آب گرم را برحسب لیتر بر دقیقه به دست آوریم.

۳۰۰ لیتر بر ساعت = …….. لیتر بر دقیقه

لیتر بر دقیقه ۵=۶۰ /۳۰۰

در ردیف ظرفیت تامین آب گرم جدول که مقدار آب گرم، مورد نیاز است. عدد ۵ لیتر در دقیقه را پیدا می کنیم.

در این جدول سه نوع آبگرمکن شمعک دائم، آیونایز و آیونایز فندار وجود دارد که برای این ساختمان نوع شمعک دائم مدنظر است. عدد ۵ لیتر در دقیقه، در دامنه ۳/۱۲-۵ لیتر در دقیقه قرار می گیرد که به آبگرمکن شمعک دائم مدل B3112i مربوط می شود.

محل و نوع استفادهفشار آب مورد نیازحدود فاصله مناسب تا دورترین شیر آب گرممیزان مصرف گازقطر دودکش مورد نیازظرفیت حرارتیسیستمرده انرژیمدل پیشنهادی
تجاری کوچککم فشارتا ۴ متر طول لولهکم۱۰ سانتی متر (قطر کمتر در شرایط خاص با تایید سرویس کار مجازکمشمعک دائمDB3102
تجاری اداری کوچککم فشارتا ۵ متر طول لولهکم۱۰ سانتیمتر (قطر کمتر در شرایط خاص با تایید سرویس کار مجاز)کمشمعک دائمDB3318
تجاری اداری مسکونی کوچکفوق العاده کم فشارتا ۶ متر طول لولهکم۱۵ سانتی متر (قطر کمتر در شرایط خاص با تایید سرویس کار مجاز)کمشمعک دائمDB3312
تجاری اداری مسکونی کوچکفوق العاده کم فشارتا حدود ۶ متر طول لولهبسیار کم۱۵ سانتی متر (قطر کمتر در شرایط خاص با تایید سرویس کار مجاز)کمآیوتایز بدون شمعکCB3212
تجاری اداری مسکونیکم فشارتا ۷ متر طول لولهکم۱۵ سانتی متر (قطر کمتر در شرایط خاص با تایید سرویس کار مجاز)متوسطشمعک دائمDB3114
تجاری اداری مسکونیفوق العاده کم فشارتا ۸ متر طول لولهکم۱۵ سانتی متر (قطر کمتر در شرایط خاص با تایید سرویس کار مجاز)زیادشمعک دائمDB3115
تجاری اداری مسکونیفوق العاده کم فشارتا ۸ متر طول لولهبسیار کم۱۵ سانتی متر (قطر کمتر در شرایط خاص با تایید سرویس کار مجاز)زیادآیوتایز بدون شمعکCB3215
تجاری اداری مسکونیفوق العاده کم فشارتا ۸ متر طول لولهبسیار کمفقط با تشخیص سرویس کار مجاززیادآیوتاز فن دارCB3315D
تجاری اداری مسکونی بزرگفوق العاده کم فشارتا ۱۰ متر طول لولهکمالزاماً ۱۵ سانتی متربسیار زیادشمعک دائمDB3118
تجاری اداری مسکونی بزرگفوق العاده کم فشارتا ۱۰ متر طول لولهبسیار کمالزاماً ۱۵ سانتی متربسیار زیادآیوتایز بدون شمعکCB3212
تجاری اداری مسکونی بزرگفوق العاده کم فشارتا ۱۰ متر طول لولهبسیار کمفقط با تشخیص سرویس کار مجازبسیار زیادآیوتایز فن دارCB3218

انتخاب محل مناسب برای نصب آبگرمکن

قبل از نصب آبگرمکن، باید محل نصب آن مشخص شود. آبگرمکن های گازی دیواری را معمولاً روی دیوار آشپزخانه و در ارتفاع مناسبی نصب می کنند. فاصله محل نصب آبگرمکن دیواری تا سرویس های بهداشتی ساختمان نباید زیاد باشد. زیرا باعث افزایش مصرف گاز و آب می شود.

در محل نصب آبگرمکن وجود دودکش با قطر مناسب و همچنین لوله های آب سرد و آب گرم و گاز با قطر و ارتفاع مناسب ضروری است. همانطور که بر روی پلان مشاهده می کنید آبگرمکن بر روی دیوار شمالی آشپزخانه نصب شده است.

در شکل زیر ابگرمکن گازی دیواری که روی دیوار اشپزخانه و در مجاورت کابینت های دیواری نصب شده را مشاهده می کنید.

نصب و تعمیر آبگرمکن دیواری

 

در ادامه برخی شرایط تعیین محل مناسب برای نصب آبگرمکن دیواری را آورده ایم : 

الف) نصب وسایل گازسوز پرمصرف مانند آبگرمکن در واحدهای مسکونی و غیرمسکونی که مساحت آن ها کمتر از ۶۰ متر مربع باشد ممنوع است. مگر آن که هوای مورد نیاز جهت احتراق گاز مصرفی آن ها از طریق دریچه دائمی که مستقیماً به هوای آزاد راه دارد تامین گردد.

ب) در بالای محل نصب آبگرمکن دودکشی با حداقل قطر ۱۵۰ میلیمتر تعبیه شده باشد.

ب) دارای لوله ی آب سرد و آب گرم با حداقل قطر ۱۵ میلیمتر و لوله گاز با قطر مناسب باشد. لوله کشی گاز باید مورد تایید قرار گرفته شده باشد همانطور که در جدول قبل در مشاهده گردید، حداکثر طول لوله آب گرمبین آبگرمکن و دورترین شیر آب گرم مصرفی ۲ تا ۱۰ متر است.

ت) در زیر آبگرمکن هیچ وسیله گازسوز و گرمازایی نباید قرار داشته باشد. به عبارت دیگر آبگرمکن نباید در بالای اجاق گاز، فرو یا سماور نصب شود حداقلفاصله افقی آبگرمکن از وسایل گرمازا ۴۰  سانتیمتر است.

ث) در شهرهای سردسیر برای حفاظت آبگرمکن در برابر یخ زدگی می باید

آبگرمکن در داخل ساختمان نصب شود و از نصب آن در بالکن، حیاط و فضاهای باز دیگر خودداری شود. نصب آبگرمکن در حمام، رختکن حمام، اتاق خواب و کلیه محل هایی که هوا در آن جریان ندارد، ممنوع و بسیار خطرناک است.

 

راه اندازی و نصب آبگرمکن دیواری

از آنجا که درصد زیادی از انرژی مصرفی در ساختمان های مسکونی صرف تهیه آب گرم مصرفی می شود، انتخاب آبگرمکن اهمیت زیادی پیدا می کند، بنابراین باید آن را آگاهانه محاسبه و انتخاب کرد. ظرفیت آبگرمکن ها به تعداد نفرات یا نوع وسایل بهداشتی بستگی دارد.

 

نصب آبگرمکن های مختلف را به تیم حرفه ای بدادم برس بسپارید. تنها با یک تماس برای نصب آبگرمکن به کمک شما خواهیم آمد. 

۲۶۷۰۵۳۴۹               ۲۶۷۰۵۳۴۹

این مطلب چقدر برایتان مفید بود ؟ به آن امتیاز دهید.
[تعداد: 5 میانگین: 5]

5 دیدگاه در “نصب آبگرمکن دیواری

 1. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 2. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 3. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 4. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 5. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *