تعمیر پکیج, تعمیر تاسیسات ساختمان

لوله کشی پکیج

لوله کشی پکیج

نصب،سرویس و تعمیر پکیج با ایاب و ذهاب رایگان و گارانتی با بدادم برس. با ما تماس بگیرید

۲۶۷۰۵۳۴۹                 ۲۶۷۰۵۳۸۹

لوله کشی پکیج به صورت اصولی

لوله کشی پکیج با توجه به مزایای زیادی که دارد یکی از پرکاربردترین لوازم سیستم گرمایشی در منازل و ساختمان های عمومی می باشد. در ابتدای کار دغدغه اصلی انجام یک لوله کشی پکیج ساختمان صحیح و اصولی است.

لوله کشی ای که طبق استاندارد های لوله کشی پکیج انجام شود ، بازدهی گرمایشی را افزایش دهد و هم ظاهر منزل را زیبا و شیک نگه دارد در غیر اینصورت نیاز به تعمیر پکیج دارند. انتخاب مناسب ترین محل برای نصب رادیاتور ، بسیار حائز اهمیت است. در صورتی که رادیاتور در محل نامناسبی نصب شده باشد علاوه بر اتلاف انرژی ، در آسایش و رفاه ساکنین نیز خلل ایجاد می کند.

 

آیا به خدمات تعمیر پکیج نیاز دارید ؟ مقاله تعمیر پکیج ما را بخوانید تا با خدمات ما در این زمینه آشنا شوید.

 

 

نحوه لوله کشی پکیج دیواری

لوله کشی پکیج دیواری شامل دو مرحله لوله کشی آب و لوله کشی گاز است که هر کدام باید طبق استاندارد ها و اصول تعیین شده انجام شوند. در لوله کشی پکیج مهم ترین مورد انتخاب مسیر مناسب رادیاتور است که با در نظر گرفتن بهترین محل علاوه بر کاهش اتلاف انرژی ، افزایش راندمان را نیز خواهیم داشت.

 

سیستم لوله کشی پکیج با برگشت مستقیم

در این روش آبی که از هر دستگاه پخش کننده گرما برمی گردد، مستقیما وارد لوله های برگشت شده و به سمت موتورخانه روانه می شود. دستگاه پخش کننده حرارتی که به موتور خانه نزدیک تر است، طول لوله رفت و برگشت کمتری نسبت به دستگاه های دور تر دارد. در نتیجه آب در این مدار بیشتر و راحت تر جریان می یابد. در ساختمان های کوچک سیستم لوله کشی رادیاتور ها با روش برگشت مستقیم انجام می گیرد.

لوله کشی پکیج1

سیستم لوله کشی با برگشت معکوس

برای دستگاه های پخش کننده گرما که افت فشار مساوی و یا تقریبا مساوی دارند، لوله کشی با برگشت مستقیم توصیه می شود. در سیستم لوله کشی پکیج با برگشت معکوس، آبی که از دستگاه برمی گردد در جهت حرکت آب در لوله های رفت حرکت می کند تا زمانی که آب آخرین دستگاه به آن متصل شود و پس از آن به سمت موتور خانه روانه می شود. در این روش افت فشار لوله کشی تمام دستگاه ها به دلیل برابر بودن مجموع طول لوله های رفت و برگشت، مساوی است. سیستم لوله کشی بیشتر خانه ها به این روش انجام می شود.

 

سیستم لوله کشی مختلط

در این روش قسمتی از لوله کشی برگشت به روش مستقیم و قسمتی به روش معکوس انجام می شود. در این روش میزان افت فشار در لوله کشی به دلیل برابر نبودن مجموع طول لوله های رفت و برگشت، مساوی نیست.

 

لوله کشی روکار پکیج

سیستم های گرمایشی ساختمان ها در گذشته اغلب بخاری بوده است و زمانی که ساختمان از واحد های زیادی تشکیل می شده است، از شوفاژخانه و موتورخانه استفاده می کردند. لوله کشی شوفاژ در محل های مختلف در دو صورت روکار و توکار انجام می شود. از آنجا که لوله کشی روکار شوفاژ در معرض دید است،

لوله کش ها باید از یک سری نقشه لوله کشی شوفاژ و سایز بندی مناسب استفاده کنند.لوله کشی کامپوزیت، لوله کشی پنج لایه پرسی و فیتینگی، سه لایه فویل دار و لوله کشی تک لایه سفید از جمله انواع لوله هایی هستند که استفاده از آنها در لوله کشی روکار رادیاتور شوفاژ و پکیج توصیه می شود.

 

نحوه لوله کشی پکیج

هواگیری شوفاژ

گاهی ممکن است سیستم گرمایشی و پکیج روشن باشد اما شوفاژ ها به خوبی گرم نشوند. گاهی نیز ممکن است قسمتی از شوفاژ سرد و طرف دیگر گرم بماند. در این صورت هوا در داخل شوفاژ محبوس شده است و باید هواگیری شوفاژ انجام گیرد.

شوفاژ را بررسی کنید. گاهی ممکن است سرد بودن شوفاژ دلایل دیگری داشته باشد.

در بالای شوفاژ یک شیر خروجی قرار دارد. پیچ مخصوص به آن را تهیه کنید.

سیستم گرمایش مرکزی را قبل از هواگیری شوفاژ خاموش کنید.

شیر های خروجی و ورودی شوفاژ را در حالت باز قرار دهید.

با خارج شدن هوا از شوفاژ معمولا چند قطره آب همراه آن چکه می کند. از ریزش آب به محیط اطراف جلوگیری کنید.

مرحله قبلی را تا فواره زدن آب ادامه بدهید.

هوا گیری شوفاژ را باید برای تمامی شوفاژ ها و به منظور اطمینان حاصل کردن از خروج تمام هوای اضافی، انجام دهید.

با هواگیری شوفاژ، افت فشار در سیستم گرمایشی را داریم. برای تقویت این فشار، باید دیگ جوشاننده با آب پر شود.

 

نصب، سرویس و تعمیر انواع پکیج را به بدادم برس بسپارید. خدمات ۲۴ ساعته با گارانتی و اجرت کم. ایاب و ذهاب به محل شما به صورت رابگان

۲۶۷۰۵۳۴۹           ۲۶۷۰۵۳۸۹

آدرس اینستاگرام: Bedadamberes.ir

این مطلب چقدر برایتان مفید بود ؟ به آن امتیاز دهید.
[تعداد: 10 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *