خدمات, موتورخانه

تعمیر موتورخانه | نگهداری موتورخانه

تعمیر موتورخانه

تعمیر موتورخانه و نگهداری موتورخانه در تهران از خدمات مجموعه بدادم برس در زمینه نگهداری تاسیسات است که با بالاترین کیفیت در سراسر تهران ارائه می شود. در این مطلب با خدمات تعمیر و نگهداری موتورخانه شوفاژ توسط تعمیرکار موتورخانه در بدادم برس آشنا خواهید شد.

ار آنجا که نقش موتورخانه در ساختمان حیاتی است و نیاز به بررسی های دوره ای دارد، برخی ساختمان ها با شرکت های تاسیساتی قرارداد نگهداری موتورخانه می بندند. اگر شما هم نیاز به نگهداری موتورخانه در تهران دارید می توانید از تعمیرکاران تاسیسات موتورخانه بدادم برس کمک بگیرید.  در ادامه با خدمات ما در حوزه تعمیر موتورخانه در تهران و نگهداری موتورخانه، چک لیست تعمیر و نگهداری موتورخانه شوفاژ آشنا می شوید.

هزینه تعمیر و نگهداری موتورخانه تاسیسات، اقداماتی که در تعمیر و نگهداری موتورخانه شوفاژ انجام می شود، اقدامات تعمیرکار موتورخانه در تعمیرات موتورخانه و به طور کلی هر آنچه لازم است از خدمات این شرکت تعمیر و نگهداری موتورخانه بدانید در این مطلب بیان شده است.

جهت درخواست تعمیرکار موتورخانه شوفاژ، تعمیر موتورخانه و بستن قرارداد نگهداری موتورخانه با ما تماس بگیرید.

نگهداری موتورخانه از ماهانه ۴۵۰ هزار تومان 

تماس با بدادم برس

تعمیرکار موتورخانه بدادم برس چه خدماتی ارائه می دهد ؟

اگر کار تعمیر و نگهداری موتورخانه را به یک شرکت تعمیر و نگهداری موتورخانه مانند بدادم برس می سپارید می توانید از بابت تعمیرات تخصصی موتورخانه مطمئن باشید. تمام اقداماتی که باید برای تعمیر موتورخانه شوفاژ و نگهداری موتورخانه انجام شود توسط سرویس کار موتورخانه که در این زمینه دارای تجربه و دانش فنی است انجام می شود. در ادامه برخی از مواردی که در تعمیرات تخصصی موتورخانه انجام می شود و تعمیرکار موتورخانه بدادم برس به شما ارائه میدهد را لیست کرده ایم:

 • تعمیر مشعل موتورخانه
 • نگهداری موتورخانه
 • تعمیر پمپ موتورخانه
 • تعمیر موتورخانه شوفاژ
 • بررسی پمپ های رفت و برگشت موتورخانه
 • بررسی کویل منبع کویلی
 • بررسی فیلتر پمپ ها و روغنکاری پمپ ها
 • بررسی ضخامت پره های دیگ
 • بررسی ترموستات حداری و متفرق لوله ها و دیگ
 • بررسی رفت و برگشت منبع انبساط و شناور منبع
 • بررسی مشعل و نشتی گاز یا آب در موتورخانه
 • بررسی خام سوزی یا ریست مشعل

 

نگهداری موتورخانه

نگهداری موتورخانه چه نقشی در کاهش هزینه تعمیر موتورخانه دارد؟

نگهداری موتورخانه و تاسیسات آن باعث می شود که هزینه تعمیرات موتورخانه به شدت کاهش یابد. در تعمیر و نگهداری موتورخانه چک لیست هایی تهیه می شود که مطابق با آن چک لیست، تمام اجزای موتورخانه مدنظر قرار می گیرد تا به صورت دوره ای بازدید شود.

وقتی بازدید دوره ای از تجهیزات و تاسیسات موتورخانه صورت پذیرد، در نتیجه قبل از وقوع خرابی ها و مشکلات ناشی از آن اقدام به رفع عیوب می نماییم. در این صورت هزینه های سنگین تعمیر موتورخانه به طرز قابل توجهی کاهش می یابد و در مواقعی نیز از بین می رود.

به همین دلیل است که می گوییم تعمیر و نگهداری موتورخانه و تاسیسات جانبی آن بسیار حائز اهمیت است.

هر موتورخانه گرمایشی یا سرمایشی، بعد از نصب، راه اندازی و استقرار، نیاز به تعمیر و نگهداری دارد. تعمیر و نگهداری موتورخانه از چک کردن فشار و دمای اجزای موتورخانه گرفته تا تعویض و تعمیر یک بویلر را شامل می‌شود. برای موتورخانه‌هایی با ظرفیت بالاتر که معمولا برای مجموعه‌های مختلف مسکونی، تجاری، اداری، تفریحی و صنعتی استفاده می‌شود.

معمولا برای تعمیر و نگهداری موتورخانه فرد آشنا به امور تاسیساتی به صورت مقیم همیشه در محل حاضر است تا در صورت وقوع هر نوع مشکل، بتواند آن را مدیریت کند. در مورد موتورخانه‌های کوچک منازل، معمولا تعمیر و نگهداری با جزئیات کمتری همراه است و معمولا تکنسین تاسیساتی یا تعمیر کار، برای تعمیر یا تعویض یک قطعه در محل حضور پیدا می کند.

 

چک لیست نگهداری موتورخانه چیست؟

چک لیت تعمیر و نگهداری موتورخانه مهم ترین سند موجود در موتورخانه است. چگ لیست نگهداری موتورخانه باعث می شود که کنترل، چک و بازرسی هیچکدام از اقلام و تجهیزات تاسیسات موتورخانه از قلم نیفتد و فراموش نگردد. بدون چک لیست تعمیر و نگهداری موتورخانه نمی توان تمام تاسیسات موتورخانه را کنترل نمود.

توضیح این نکته ضروری است که چک لیست تعمیر و نگهداری موتورخانه باید در بر گیرنده تمام قطعات و تجهیزات موتورخانه باشد. ضمن اینکه این چک لیست باید زمان بازدید هر کدام را در یک ستون جداگانه نشان دهد. یک ستون از چک لیست نگهداری موتورخانه باید باشد تا وضعیت آن تاسیسات را مشخص نماید. آخرین ستون در این چک لیست، مربوط به کارهای انجام شده روی آن قطعاتیا دستکاها است که باید در چک لیست تعمیر و نگهداری موتورخانه درج شود.

با این توضیحات مشخص می شود که چک لیست تعمیر و نگهداری موتورخانه باید قبل از انجام هر گونه اقداماتی برای تعمیر موتورخانه یا نگهداری آن تهیه شود. این چک لیست در مدخل ورودی موتورخانه نصب می شود. هربار که نیروی متخصص برای بازدید به موتورخانه برود، مشاهدات خود و اقداماتش را در خصوص تعمیر و نگهداری موتورخانه ثبت می کند.

دوره تعمیر و نگهداری موتورخانه چقدر است؟

دوره تعمیر و نگهداری موتورخانه معمولا هر ماه دوبار تعیین می شود. چرا که بعضی از تجهیزات و تاسیسات موتورخانه نیاز به یازدید های ۱۵ روزه دارند و بعضی از تاسیسات و تجهیزات دیگر نیاز به بازدید های ماهانه دارند. لذا دوره تعمیر و نگهداری موتورخانه معمولا هر ۱۵ روز یکبار تعیین می گردد.

لازم به ذکر است که امکان دارد چند هفته اول که تیم فنی عهده دار تعمیر و نگهداری موتورخانه و تاسیسات جانبی آن شده ند، نیاز به بازدید هفته ای باشد. اما میانگین دوره تعمیر و نگهداری موتورخانه هر ۱۵ روز یکبار در نظر گرفته می شود.

 

هزینه تعمیر و نگهداری موتورخانه شوفاژ

هزینه نگهداری موتورخانه بستگی به چند عامل دارد. این متغیر ها بسیار در هزینه نگهداری موتورخانه تاثیر گذار هستند. برخی موارد موثر در هزینه تعمیر و نگهداری موتورخانه عبارتند از :

 • بزرگی و حجم موتورخانه
 • تعداد تاسیسات و تجهیزات نصب شده در موتورخانه
 • تعداد واحد های ساختمان
 • عمر نصب تجهیزات موتورخانه که وجه مهم موتورخانه است. هر چه عمر آن بیشتر باشد به تناوب آن هزینه تعمیرو نگهداری هم بالاتر می رود. زیرا به بازدید دوره ای بیشتر از معمول نیاز دارد.

با توجه به توضیحات فوق  مشخص می شود که هزینه تعمیر و نگهداری موتورخانه به متغیرهای متعددی ارتباط دارد. اما به طورکلی مجموعه بدادم برس برای جلب رضایت مشتری و نیز رقابت در بازار کار تاسیسات، هزینه تعمیر و نگهداری موتورخاته را از ماهانه ۴۵۰ هزار تومان تعیین می نماید.

هزینه ایاب و ذهاب تعمیرکار موتورخانه شوفاژ معمولا یکی از فاکتورهای تاثیرگذار در تعیین هزینه تعمیر و نگهداری موتورخانه است. در صورتی که سرویس کار موتورخانه ما به محل اعزام شده و کار تعمیرات موتورخانه را انجام دهد، هزینه ایاب و ذهاب او رایگان است. اما اگر برای بازبینی و کارشناسی در محل حاضر شود و یا به هر دلیلی پس از حضور در محل کار تعمیرات لغو شود، هزینه ای برای کارشناسی از مشتری دربافت می شود.

 

نحوه درخواست تعمیر و نگهداری موتورخانه

در صورتی که نیاز به تعمیرات موتورخانه یا نگهداری موتورخانه دارید، تنها کافی است با ما تماس بگیرید و مشکل خود به همراه محل سکونت تان را به ما بگویید. در اسرع وقت یک تعمیرکار موتورخانه تاسیسات را به محل شما اعزام خواهیم کرد.

 

چرا تعمیر و نگهداری موتورخانه با بدادم برس ؟

 • اعزام تعمیرکار موتورخانه تاسیسات به محل در اسرع وقت
 • اعزام سرویس کار موتورخانه به سراسر تهران
 • انجام تعمیرات تخصصی موتورخانه با ایاب و ذهاب رایگان
 • ایاب و ذهاب رایگان برای تعمیرات و نگهداری موتورخانه در تهران
 • درخواست تعمیرکار موتورخانه تنها با یک تماس

 

تعمیرات تخصصی موتورخانه را به شرکت تعمیر و نگهداری موتورخانه بدادم برس بسپارید. تعمیرات تخصصی موتورخانه در بدادم برس

 

این مطلب چقدر برایتان مفید بود ؟ به آن امتیاز دهید.
[تعداد: 39 میانگین: 4.9]

13 دیدگاه در “تعمیر موتورخانه | نگهداری موتورخانه

 1. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 2. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 3. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 4. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 5. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 6. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 7. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 8. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 9. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 10. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 11. ملکی نیا گفت:

  مطالب مفیدی بود راجع به موتورخونه . ممنون

 12. محمد گفت:

  با سلام و وقت بخیر
  میشه لطف کنین بگین قیمت تعمیر موتورخونه تقریبا چقدر میشه؟

  1. نسا خدادادی گفت:

   درود بر شما
   با توجه به میزان کاری که باید انجام بشه قیمت تعمیر موتورخونه متفاوت است. کارشناسان ما بعد از مراجعه حضوری به محل قیمت تعمیر را به شما اعلام خواهند کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *