خدمات, موتورخانه

تعمیر منبع دوجداره

تعمیر منبع دوجداره

تعمیر منبع دوجداره و تعویض آن را به بدادم برس بسپارید. خدمات با ایاب و ذهاب رایگان سراسر تهران

۲۶۷۰۵۳۴۹          ۲۶۷۰۵۳۸۹

تعمیر منبع دوجداره با بدادم برس

تعمیر منبع دوجداره یکی از خدماتی است که شرکت بدادم برس در حوزه تعمیر تاسیسات انجام می دهد. تعمیر منبع د وجداره توسط متخصصان مربوطه انجام می شود. از این رو می توانیم بگوییم تعمیر منبع دوجداره با گارانتی انجام می شود.

  • آیا عمری از منبع دوجداره تان گذشته است؟
  • آیا کارکرد آن با مشکل مواجه شده ؟
  • ایا قصد تعویض منبع دوجداره را دارید ؟
  • آیا منبع دوجداره موتورخانه سوراخ شده است و نیاز به تعمیر دارد ؟

برای همه موارد فوق می توانید با ما تماس بگیرید و جزو خدمت تعمیر منبع دوجداره به حساب می آید.

تعمیر منبع دوجداره یکی از مورادی است که به تعمیر موتورخانه مربوط می شود. خدمت تعمیر منبع دوجداره در بدادم برس با بالاترین کیفیت انجام می شود. در صورتی که منبع موتورخانه با مشکل مواجه شده است می توانید با بدادم برس جهت تعمیر منبع تماس بگیرید.

 

منبع دوجداره چیست ؟

منبع دوجداره دارای دو منبع استوانه ای شکل است که استوانه بزرگتر استوانه کوچکتر را پوشش می دهد به این ترتیب که آب سرد وارد منبع داخلی شده و آب گرم از دیگ وارد جداره دو منبع می شود و در اطراف دیواره منبع آب گرم گردش می کند و باعث گرم شدن آب منبع می شود و در واقع آب گرم وارد شده به جداره منبع ،آب سرد،حرارت خود را منتقل می کند. تا سبب گرم شدن آب سرد منبع دوجداره بشود.

نکته مهم ایمنی در تعمیر منبع دوجداره نصب شیر اطمینان و شیر هواگیری می باشد شیر اطمینان در مواقع بالا رفتن فشار بطور خوکار باز می شود و از انفجار منبع دو جداره جلوگیری می کند ،در موقع نصب منبع دوجداره حتما باید از شیر یکطرفه بر سر راه ورود آب سرد استفاده شود تا از برگشت به منبع دو جداره جلوگیری کند.

منبع دوجداره یکی از اصلی ترین قسمت ها در سیستم گرمایش ساختمان ها است به طوری که آن را آبگرمکن غیر مستقیم نیز می نامند. منبع دوحداره در خانه هایی که گرمایش آن ها با موتورخانه است، دیده می شود و جزو اجزای اصلی موتورخانه است.

همان طور که از اسمش می توان فهمید، این منبع از دو لایه تشکیل شده است. لایه داخلی منبع دوجداره و لایه خارجی آن، هر دو از جنس ورقه های فولای با روکش گالوانیزه ساخته شده اند. به این دلیل که آب درون منبع دوجداره هم سریع تر گرم شود و هم بهداشتی باشد.

منبع دوجداره تا ۲۰۰۰ لیتر آب مصرفی را می تواند تامین کند و برای ساختمان های مسکونی با این میزان مصرف مناسب است. معمولا در ساختمان های مسکونی با تعداد واحد بسیار زیاد که مصرف بالاست از منبع کویل دار استفاده می شود چرا که میزان آبی که تامین می کند ار منبع دوجداره بیشتر است.

تعمیر منبع دوجداره

لوله کشی، نصب و تعمیر منبع دوجداره

منبع دوجداره در داخل موتورخانه و بالاتر از دیگ روی پایه ای که معمولا از لوله ساخته می شود نصب می شود. این پایه باید طوری ساخته شود که یا به خودی خود یا با اتصال و تکیه دادن به دیواره های اطراف بتوانند ثابت و محکم شود و از افتادن آن جلوگیری شود.

۱)هر منبع دوجداره دارای یک مجرای ورود آب سرد در قسمت پایین است  که از آب شهر ورودی به موتورخانه انشعاب می گیرد.برای این انشعاب یک عدد شیر یکطرفه و یک عدد شیر فلکه لازم است .

شیر یکطرفه از برگشت آب گرم منبع به مدار لوله کشی جلوگیری می کند و شیر فلکه برای قطع آب ورودی در مواقع ضروری است.

۲)مجرای برگشت آب گرم جداره منبع به دیگ که در قسمت پایین منبع قرار دارد.

۳)مجرای تخلیه:در قسمت پایین منبع دوجداره آب گرم یک عدد شیر سماوری نصب می شود.

۴)مجرای ورود آب  گرم به جدار منبع آب گرم که در قسمت بالای منبع قرار دارد و آب گرم ورودی از این مجرا پس  از گردش در اطراف منبع آب گرم و انجام تبادل حرارتی از طریق مجرای برگشت آب گرم که در پایین منبع است به دیگ بر میگردد.

۵)شیر اطمینان روی منبعدو جداره در قسمت بالا نصب می شود تا در مواقعی که درجه حرارت منبع بیش از حد مجاز بالا می رود بطور خودکار باز شود و از انفجار منبع جلوگیری کند.

۶)مجرای خروج آب گرم رفت مصرفی که در بالای منبع دو جداره قرار دارد و آب گرم مصرفی را به داخل ساختمان هدایت می کند.

۷)شیر هواگیری دستی  یا خودکار که روی مجرای ورود آب گرم از دیگ به جداره منبع نصب می شود و عمل هواگیری را انجام می دهد.

 به طور معمول منبع دو جداره، از نقاط جوشکاری شده شروع به تضعیف شدن می کند که نهایتا در طول زمان، سوراخ شده و باعث نشتی آب می شود. جریان یافتن آب نامناسب و تصفیه نشده که حاوی کاتیون های سنگین و رسوب زا است.

جوشکاری غیر اصولی در منبع آب گرم، باعث می شود که در شرایطی که منبع متحمل تنش های زیادی است و یا در مواقع چرخه های رفت و برگشتی دمایی، جوش ها تضعیف شوند. در مواقعی که ورق ها به صورت چند تکه و بر روی هم و بدون فاصله جوش داده می شوند، خطوط جوشکاری ورق ها، چند تکه شده و نهایتا باعث تشدید احتمال تشکیل سوراخ در منبع دوجداره می شود.

 در این منبع، سطح تماس با محیط بسیار زیاد بوده و هرچقدر هم که عایقکاری به خوبی انجام شده باشد، باز هم احتمال بالا بودن میزان تبادل حرارتی از منبع به محیط، به دلیل همین سطح تماس زیاد، مطرح بوده و در نتیجه اتلاف حرارتی زیاد شده و بازدهی حرارتی سیستم بسیار پایین می آید.

همچنین، در ظرفیت های بالاتر، ضخامت ورق جداره داخلی و خارجی و قطر دو استوانه، بیش از حد زیاد شده و آب ذخیره شده، خوب گرم نشده و دوباره به دلیل تبادل حرارتی بالا، اتلاف حرارتی بالا خواهد بود. ساکن ماندن آب گرم در این منبع، زمان کافی را برای تشکیل رسوب در جداره های فلزی در اختیار قرار می دهد و در مدت زمان کوتاهی، رسوب زیادی تشکیل می شود.

 توجه

دماي آب گرم توليدي در اين منابع حداقل ۶۰ درجه سانتيگراد است. اين آب در محل مصرف بايستي با آب سرد مخلوط شده و در دماي ۴۰ درجه مصرف شود، يعنی:

انرژي حرارتي زيادي براي گرم كردن آب تا ۶۰ درجه توليد مي شود و اين آب دوباره سرد مي شود. رسوب كربنات كلسيم رابطه مستقيم با دما دارد و هر چه دما بالاتر رود رسوب بيش تري در سيستم توليد مي شود. به دليل اختلاط آب گرم و سرد مصرف آب بيشتر مي شود.

نداشتن اختلاف زیاد بین درجه آب گرم ورودی و خروجی منبع دو جداره، یکی از نکته هایی هست که باید به آن توجه کرد. اگر این اختلاف درجه حرارتی زیاد باشد، باید علت آن سریعا مورد بررسی قرار گیرد. یکی از دلایل اصلی این امر، رسوب گرفتن جداره های منبع دو جداره و در مرحله بعدی سوراخ بودن آن است(به عبارتی در اثر سوراخ شدگی، اختلاف درجه حرارت آب گرم ورودی و خروجی بسیار زیاد می شود).

سوراخ شدن منبع دوجداره

سوراخ شدن منبع دوجداره یکی از رایج ترین ایراداتی است که در این نوع از منابع دیده می شود. بعد از اینکه مدتی آب شهری تازه در تعمیر منبع دوجداره جریان می یابد، با آب واکنش داده و باعث به وجود آمدن خوردگی و نهایتا سوراخ شدگی می شود. یکی از محتمل ترین نقاط سوراخ شدن، در قسمت عدسی هاست.

اگر منبع دو جداره از این ناحیه سوراخ شود، می توان با عملیات جوشکاری، قدری طول زمان استفاده را بیشتر کرد(بسته به نوع جوشکاری، دوام آن بین یک تا سه ماه است). با این حال، رخداد این امر، نشانگر به پایان رسیدن عمر منبع دوجداره است و باید به فکر تعویض آن و جایگرینی یک منبع جدید بود. در بعضی از حالات که سوراخ شدگی، از داخل اتفاق می افتد، تعمیر و بازسازی اصولی آن امکان پذیر نبوده و معمولا باید منبع دو جداره تعویض شود.

هنگام سوراخ شدگی جداره داخلی، به دلیل ورود آب شهر به سیستم آب در حال گردش دیگ ها یا چیلرها، آب از منبع انبساط موجود در پشت بام سرریز می کند. بیشترین پوسیدگی منبع دو جداره در قسمت عدسی ها و در بالای آن تشکیل شده و با افزایش دادن ضخامت عدسی ها، می توان عمر منبع را تا دو برابر بیشتر کرد.

شست و شو با اسید یکی از رایج ترین روش های تمیزکاری تاسیسات مکانیکی است. منبع دوجداره هم از این امر مستثنی نبوده و برای سرویس آن ها و زدودن رسوبات، از اسیدشویی استفاده می شود. نصب دستگاه رسوب گیر الکتریکی و مغناطیسی هم یکی از روش های ارتقای کارآیی منبع دو جداره می باشد. این کار بسیار آسان بوده و بدون هیچ تخریبی بوده و نیازی به لوله کشی نداشته و از طرفی فضای زیادی هم نمی گیرد.

 

چرا تعمیر منبع دوجداره با بدادم برس ؟

ارائه خدمات باکییفت

دریافت کمترین اجرت ممکن از مشتریان

تعمیر منبع دوجداره به صورت شبانه روزی

ایاب و ذهاب رایگان جهت تعمیر منبع دوجداره

تعمیر منبع دوجداره تنها با یک تماس و بدون نیاز به تکمیل فرم و ثبت سفارش و نصب اپلیکیشن

 

برای تعمیر منبع دوجداره به صورت شبانه روزی در سراسر تهران می توانید با ما تماس بگیرید. تعمیر منبع دوجداره توسط بهترین تعمیرکاران ارائه می شود. 

۲۶۷۰۵۳۸۹
۲۶۷۰۵۳۴۹
این مطلب چقدر برایتان مفید بود ؟ به آن امتیاز دهید.
[تعداد: 40 میانگین: 4.9]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *