خدمات تعمیر در تهران, خدمات محلی مشعل

تعمیر مشعل در اکباتان

تعمیر-مشعل-قصر

تعمیر مشعل در اکباتان

تعمیر مشعل در اکباتان راه اندازی شد. ما در بدادم برس خدمت تعمیر مشعل در اکباتان را به کارهای خود اضافه کردیم. ارائه خدمات تعمیر مشعل در محله اکباتان یکی از وظایف ماست.

این خدمات شامل: نصب، سرویس و تعمیر انواع مشعل می شود که توسط تیم فنی و مجرب ما برای شما همشهریان عزیز انجام می گیرد.

تلفن های تماس تعمیر مشعل

۰۲۱-۲۶۷۰۵۳۴۹

۰۲۱-۲۶۷۰۵۳۸۹

 

آشنایی با چشم الکتریکی مشعل (فتوسل) گازی

تصویر چشم الکتریکی (فتوسل)

چشم الکتریکی یا فتوسل در داخل محفظه ای در بدنه مشعل طوری نصب می گردد که بتواند داخل دیگ و شعله را بخوبی ببینید. در ساختمان فتوسل از نیمه هادی ها استفاده شده است. مانند ژرمانیوم، که بر اثر تابش نور الکترون های مدار خارجی تحریک می شود و خاصیت هدایت پذیریشان زیاد می شود و جریان برق عبور می کند. مطابق شکل زیر، یک فتوسل از صفحه کوچک سرامیکی که روی آن ماده ای (سولفید کادمیم) بصورت مارپیچ مالیده شده، تشکیل شده است. که دو سر مارپیچتوسط دو رشته سیم به رله متصل می گردد این مجموعه در داخل یک محفظه شیشه ای قرار دارد.

سولفید کادیوم به نور حساسیت دارد و هنگامی که نور به آن نمی رسد مقاوت الکتریکی آن خیلی بالا می‌رود (حدود دو مگا اهم که اهم متر آن را بی نهایت نشان می دهد و برعکس، زمانی که نور به آن تابش کند مقاوت الکتریکی آن بسیار کاهش می یابد (حدود ۶۰۰ اهم). بنابراین وقتی مشعل روشن است فتوسل نور را دریافت کرده و مقاومت مارپیچ کاهش می یابد و در نتیجه جریان القایی ضعیفی در مدار رله برقرار می شود و وقتی مشعل خاموش می شود و برقی به فتوسل نمیرسد مقاومت الکتریکی مارپیچ فوق العاده بالا بوده و جریانی به پایه ۲ رله نمی رسد و اصطلاحا رله ریست می کند. فتوسل ها پس از یک زمان مشخص بعد از رویت جرقه شروع بکار می کنند و در کنترل مشعل قرار می گیرند. این چشمها در زمانی کمتر از ۰۸/۰ ثانیه بعد از خاموش شدن مشعل، مشعل را از کار می اندازند.

نحوه تست و آزمایش صحت عملکرد چشم الکتریکی (فتوسل)

ابتدا فتوسل را از داخل محفظه مشعل بیرون بکشید، سپس دو سر سیم فتوسل به یک اهم متر وصل نموده و فتوسل را طوری در دست نگهدارید که نوری به آن نرسد در این صورت اهم متر مقاومت کمی را نشان می‌دهد سپس دست خود را باز کنید تا به فتوسل نور برسد، حال مشاهده می کنید که مقاومت دو سر سیم‌ها بالا می رود که نشان دهنده سالم بودن فتوسل می باشد. جهت کارکرد بهتر فتوسل باید سیم ارت تابلو برق نصب گردد.

 

تعمیر پکیج و تعمیر آبگرمکن و سرویس کولر آبی

 

همشهریان عزیز در محله اکباتان در نظر داشته باشید که ما جهت رفاه حال شما ارائه خدمت تعمیر مشعل را به چهار منطقه اصلی شهر تهران و بشرح زیر تقسیم کرده ایم:

  • تعمیر مشعل غرب تهران

چنانچه نیاز به آموزش و یا کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نصب، سرویس و تعمیر مشعل دارید می توانید به مقالات تعمیر مشعل مراجعه نمایید تا  از نظر فنی و نحوه کارکرد آن اطلاعات بیشتری بدست آورید.

تلفن های تماس تعمیر مشعل

۰۲۱-۲۶۷۰۵۳۴۹

۰۲۱-۲۶۷۰۵۳۸۹

این مطلب چقدر برایتان مفید بود ؟ به آن امتیاز دهید.
[تعداد: 1 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *