تعمیر تاسیسات ساختمان, تعمیر مشعل

تعمیر مشعل‌ موتورخانه

تعمیر مشعل موتورخانه

جهت تعمیر مشعل‌ موتورخانه  با ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت یکی از بهترین تعمیرکاران مشعل را به محل شما اعزام نماییم. خدمات تعمیر مشعل در بدادم برس به صورت ۲۴ ساعته و با گارانتی می باشد.

۲۶۷۰۵۳۸۹

۲۶۷۰۵۳۴۹

تعمیر مشعل موتورخانه

تعمیر مشعل‌ موتورخانه یکی از مهم‌ترین تعمیرات در یک موتورخانه (سیستم حرارتی مرکزی) می‌باشد. چرا که وجود سیستم‌های حرارتی و برودتی، از الزامات یک ساختمان می‌باشد که مشعل قلب تپنده آن است. زیرا انرژی مورد نیاز برای گرمایش ساختمان در ابتدا توسط مشعل تولید و کنترل می‌گردد. لذا به هر اندازه که کنترل، بازرسی و تعمیرات مشعل بهتر و دقیق‌تر باشد میزان مصرف انرژی و امنیت سیستم نیز به نسبت افزایش خواهد یافت.

باتوجه به اهمیت نصب، را‌ه‌اندازی، نگهداری، عیب‌یابی و تعمیر انواع مشعل‌ بویژه تعمیر مشعل‌ موتورخانه که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است برآن شدیم تا تعمیرکاران و کارشناسان عزیز را هر چه بیشتر با این مباحث بصورت دقیق‌تر آشنا کنیم.

تعمیر مشعل موتورخانه با گارانتی

در بدادم برس خدمت تعمیر مشعل موتورخانه به صورت کاملا تضمینی انجام می شود. در هر کجای تهران که هستید برای تعمیر مشعل موتورخانه با ما تماس بگیرید. بهره مندی از بهترین تعمیرکاران مشعل به ما این جرات را می دهد تا خدمات خود را در تعمیر و سرویس مشعل گارانتی کنیم و به مشتریان خود این اطمینان را بدهیم که رضایت آن ها جلب خواهیم کرد.

 

مقاله تعمیر مشعل اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار می دهد. این مقاله را از دست ندهید.

 

انواع مشعل بر حسب چگالی سوخت

مشعل ها را می توان برحسب چگالی سوخت آن طبقه بندی کرد که در این طبقه بندی مشعل ها بر سه نوع می باشند:

 1. مشعل با سوخت سبک مانند: نفت سفید با ارزش حرارتی ۱۰۱۰۰ و سوخت بسیار سبک مانند بنزین با ارزش حرارتی ۱۰۲۰۰۰ کیلوکالری
 2. مشعل با سوخت نيمه سبک مانند: نفت گاز (گازوئیل) با ارزش حرارتی ۹۸۰ کیلوکالری
 3. مشعل با سوخت سنگین مانند: نفت سیاه (مازوت با نفت کوره) با ارزش حرارتی ۹۶۰۰ کیلوکالری

 

تعمیر مشعل‌ موتورخانه

نفت خام مخلوط پیچیده ای از هیدروکربن ها است. استفاده کنندگان سوخت های مشعل خواستار سوخت های سبک‌تری هستند. مشکلات مربوط به ذخیره سازی نفت کوره شامل هزینه‌ سرمایه طراحی و ساخت مخازن ذخیره سازی و وسایل انتقال نفت می باشد.

نفت کوره، مایعات چسبنده‌ای هستند که هر چه سردتر می شوند چگالتر و کرخت تر می‌شوند. گازوئیل کمترین میزان چسبندگی را در سوخت ها دارد غالبا در بشکه‌هایی باقی می ماند و بدون توجه به اینکه دمای هوا در زمستان چه اندازه باشد،

این باعث می شود که سوخت مخزن به سوی مشعل جریان نیابد یا باعث می شود بسادگی پمپاز نشود. این امر صادق است مگر در صورتی که دوره های هوای سرد طولانی رخ دهد که در آن دمای هوا در زیر نقطه انجماد به مدت یک یا چند هفته دوام یابد. تحت این شرایط برخی از موم‌ها داخل نفت به جامدات چسبنده ای تبدیل می شوند.

بطور خاص، این جامدات بر روی فیلترهای تامین نیروی مشعل مشکل ایجاد می کند. و سر انجام باعث مسدود شدن آنها می شوند. هر چند این امر زیاد رخ نمی دهد، برخی جهت جلوگیری از این پدیده سیستم گرم کننده بر روی فیلتر یا روی لوله توزیع نیروی بیرون برای احتیاط نصب کرده اند. لازم است سوخت های سنگین تر از نفت مانند مازوت بیشتر گرم شوند تا از مخزن حرکت کنند. برای کاهش مقدار انرژی مورد نیاز برای پمپاژ نفت به مشعل ها، یک دمای پمپاژ مناسب باید همواره حفظ شود.

مشعل با سوخت مایع سنگین

این مشعل نیز مانند مشعل گازوئیلی است با این تفاوت که به جای وانتیلاتور، یک دمنده به کار رفته و پمپ آن نیز مناسب با درجه غلظت مایع سوخت انتخاب شده است.

در هنگام راه اندازی، این مشعل شروع بکار اولیه توسط سیال گازی شکل یا سوخت سبک دیگری انجام می شود که در این صورت یک دستگاه راه انداز به آن اضافه خواهد شد.

به طور کلی هر نوع مشعل برای ظرفیت های مختلف ساخته شده است که نسبت به ظرفیت حرارتی دیگ و انواع آن، می توان با تعویض نازل و تنظیم هوا از آن استفاده کرد. مثلا یک مشعل با ظرفیت ۵ تا ۱۰ لیتر بر ساعت ساخته شده است که می توان با تغییر پستانک، مصرف آن را به حداکثر یا حداقل رساند.

یک سرویسکار زمانی قادر خواهد بود که نسبت به تعمیر مشعل موتورخانه اقدام نماید که اصول کلی طراحی موتورخانه را در یک ساختمان مسکونی یا تجاری بداند. دانستن این اصول به سرویسکار کمک می کند که پس از بررسی دقیق فرآیند عملیاتی کار در سیستم‌های برودتی و حرارتی بهترین عملکرد را در تعمیر مشعل موتورخانه  از خود نشان دهد.

تعمیر مشعل موتورخانه

خدمات تعمیر مشعل موتورخانه در سراسر تهران با گارانتی و اجرت کم توسط بهترین تعمیرکاران در هر ساعت از شبانه روز انجام می‌شود.

۲۶۷۰۵۳۴۹

۲۶۷۰۵۳۸۹

آدرس کانال تلگرامی: bedadamberes@

آدرس اینستاگرام: Bedadamberes.ir

این مطلب چقدر برایتان مفید بود ؟ به آن امتیاز دهید.
[تعداد: 18 میانگین: 5]

17 دیدگاه در “تعمیر مشعل‌ موتورخانه

 1. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 2. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 3. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 4 Stars

 4. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 5. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 6. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 7. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 8. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 9. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 10. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 11. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 12. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 13. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 14. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 15. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 16. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 17. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *