تعمیر بخاری, تعمیر تاسیسات ساختمان

تعمیر بخاری | تعمیر بخاری گازی |تعمیر بخاری برقی

تعمیر بخاری
تعمیر بخاری یکی از خدمات مجموعه بدادم برس در حوزه تعمیر تاسیسات گرمایشی است و مشتریان بسیاری برای تعمیر بخاری گازی با بدادم برس تماس می گیرند. در این مطلب با نحوه خدمت رسانی بدادم برس در حوزه تعمیرات بخاری آشنا خواهید شد. شما م توانید با شماره تلفن های مجموعه تماس گرفته و به رایگان از هزینه تعمیر بخاری مطلع شوید.

تعمیر بخاری گازی سراسر تهران با ایاب ذهاب رایگان

تماس با بدادم برس

تعمیر بخاری گازی در تهران

یکی از خدمات ما در بدادم برس، تعمیر بخاری توسط تعمیرکاران مجرب است. این خدمت مانند خدمات دیگر به صورت شبانه روزی انجام می شود. تنها کافی است با شماره تلفن های ۲۴ ساعته ما تماس بگیرید تا در کمترین زمان از بهترین تعمیرکار بخاری بهره مند شوید.

شما می توانید درباره مشکلات خود با متخصصان ما صحبت کنید و به صورت رایگان از ان ها مشاوره بگیرید. اما در ادامه برای آن که بتوانید برخی مشکلات بخاری تان را حل کنید یا بتوانید درست آن را عیب یابی کنید، برخی از مشکلات رایج را آورده ایم که می توانید آن ها را مطالعه کنید.

 

خدمات تعمیر بخاری گازی در بدادم برس شامل چه مواردی است؟

تعمیرکاران بخاری ما خدمات زیر را ارائه می دهند و هر یکاز قسمت های بخاری گازی یا بخاری برقی دچار خرابی باشد، می توانند تعمیر کنند.

 • تعمیر ترموکوپل بخاری گازی
 • تعمیر بخاری برقی
 • تعمیر المنت بخاری برقی
 • تعمیر شمعک بخاری گازی
 • تعمیر بخاری برقی فن دار
 • تعمیر انواع بخاری
 • تعمیر فندک بحاری
 • و …

تعمیر بخاری گازی در تهران

تعمیر ترموکوپل بخاری گازی

ترموکوپل بخاری گازی یکی از اصلی ترین قسمت های بخاری است، که نسبت به سایر قسمت های بخاری بیشتر دچار خرابی می شود و به همین دلیل تعمیر ترموکوپل بخاری یکی از چالش هایی است که ممکن است برای شما پیش بیاید این قطعه از بخاری هم توسط تعمیرکاران مجموعه بدادم برس عیب یابی و تعمیر می شود.

ترموکوپل بخاری گازی وظیفه‌ی کنترل جریان گاز را دارد و از این نظر  نقش اساسی در وسایل گازسوز ایفا می کند. ساختمان ترموکوپل از دو فلز غیر هم جنس تشکیل شده است که از یک طرف به هم متصل می باشند. چنانچه قسمت اتصال را حرارت بدهیم در دو سر آزاد طرف دیگر آن ها جریان الکتریسیته بوجود می آید. محل اتصال دو فلز ترموکوپل توسط شمعک (پیلوت) گرم می شود. انتهای دیگر ترموکوپل به بوبینی متصل می شود که در نتیجه برق تولیدی باعث میدان مغناطیسی در بوبین شده و هسته بوبین را همیشه به حالت جذب (بطرف داخل بوبین) نگه می دارد.

در سر آزاد بوبین واشر ظریفی نصب شده است که در صورتی که به هر دلیل شعله خاموش یا قطع گردد جریان ترموالکتریک ایجاد شده توسط ترموکوپل قطع شده و بوبین خاصیت مغناطیسی خود را از دست داده و فنری که پشت هسته بوبین قرار دارد آن را به بیرون رانده و واشر آن مسیر اصلی گاز را می بندد.

به همین دلیل است که در هنگام روشن کردن وسایل گاز سوز ترموکوپل دار حدود ۲۰ ثانیه باید دگمه آن را نگه داشت تا ترموکوپل گرم و برق تولیدی ، هسته (سوپاپ) بوبین را در حالت جذب نگه دارد و مسیر گاز باز شود. لازم بتوضیح است که برقی که به این صورت تولید می شود بسیار کم است. پس می توانیم بگوییم که ترموکوپل یک مولد جریان الکتریکی است.

با توجه به توضیحات داده شده مشخص می شود که ترموکوپل بخاری گازی، وسیله ای بسیار ضروری از نظر ایمنی وسایل گاز سوز می باشد و اهمیت ترموکوپل زمانی که گاز قطع می شود و دوباره باز می گردد مشخص می شود. زیرا در صورتی که مثلا” گاز شبکه قطع شود و مجددا” بر گشت داشته باشد از تجمع گاز و خطر آتش سوزی و انفجار جلوگیری می کند.

از آنجاییکه رایج ترین نوع بخاری که در کشور ما استفاده می شود، بخاری های گازی می باشد به همین جهت تعمیر ترموکوپل بخاری گازی نیز در مجموعه فعالیت ها خدمات این تیم گنجانده شده است. برای تعمیر این قطعه از بخاری گازی، فقط کافی است با شماره های ما تماس بگیرید تا همکاران و تعمیرکاران ما در کمترین زمان ممکن مشکل شما را حل کنند.

نکته اصلی در عیب یابی و تعمیر ترموکوپل بخاری گازی این است که اگر در هنگام روشن کردن بخاری (پس از نگهداشتن بمدت ۲۰ ثانیه) با رها کردن دگمه فرمان به منظور روشن ماندن شمعک، گاز قطع و شمعک خاموش شود  مشکل از ترموکوپل یا بوبین بخاری شما است.

تعمیر بخاری گازی

چه زمانی باید به فکر تعمیر بخاری باشیم؟

برخی از مشکلاتی که برای بخاری پیش می آید را در این قسمت آورده ایم و دلایل آن ها ذکر کرده ایم. عیب یابی بخاری قبل از تعمیر آن موضوع مهمی است که تعمیرکار بخاری باید مد نظر داشته باشد. در این مواقع شما باید برای تعمیر بخاری اقدام کنید. اگر بخاری گازی تان این علائم را دارد برای تعمیر بخاری گازی با ما تماس بگیرید.

 

استشمام بوی گاز ناشی از سوخت با روشن شدن بخاری

به چهار دلیل ممکن است پس از روشن کردت بخاری بوی گاز به مشامتان برسد. در ادامه به این دلایل و راه حل آن ها می پردازیم:

 • دود کش بخاری مسدود بوده و گاز خارج نمی شود.

مسیر دودکش را بررسی کرده و موانع خروج گاز را برطرف می کنیم.

 • قطر دودکش ساختمان کمتر از قطر دودکش بخاري است.

از دودکش با قطر مناسب استفاده کنید.

 • دودکش بدون کلاهک می باشد.

براي جلوگیري از وارد شدن گازهاي حاصل از احتراق به داخل بخاري در اثر وزش باد از کلاهک مناسب استفاده نمایید.

 • ارتفاع دودکش روي پشت بام کافی نمی باشد.

حداقل ارتفاع دودکش از بلندترین نقطه روي پشت بام باید ۶۰ سانتیمتر باشد.

 

استشمام بوی گاز خام پس از روشن کردن بخاری

 • نشت گاز از اتصالات لوله هاي رابط بین شیر کنترل و مشعل یا پیلوت

به ندرت اتفاق می افتد که اتصالات لوله هاي متصل به شیر کنترل شل بوده و باعث نشتی گاز گردد.این قسمت را با کف صابون آزمایش و رفع عیب نمایید.

 

با چرخاندن دکمه فرمان از حالت پیلوت به شعله اصلی مشعل بخاری روشن نشده و گاز زیادی به اطراف پراکنده می شود.

 • انسداد مجراي ورودي مشعل توسط شی خارجی

قبل از هر اقدامی ابتدا شیر اصلی را ببندید و مجراي ورودي مشعل را بازرسی کنید، در صورتی که چیزي درون آن بود خارج نمایید.

 • انحراف نازل (ژیگلور) گاز از جای خود.

در صورتی كه نازل گاز در اثر ضربه و یا شل شدن پیچ های آن از جای خود منحرف شده باشد گاز به داخل مشعل تزریق نمی شود. ژیگلور و قطعات متصل به آن را در جای خود قرار داده و تنظیم نمایید.

 

از بخاری روشن و در حال کار بوی گاز خام به مشام می رسد.

 • خاموشی یکی از شعله هاي پیلوت

در صورت تنظیم نبودن شعله پیلوت احتمال خاموشی یکی از شعله ها هست. واین امر باعث بوي گاز می شود. طول و اندازه شعله پیلوت را تنظیم نمایید. براي این کار پیچ پشت پیلوت را باز نموده، با پیچ گوشتی پیچ تنظیم شعله پیلوت را در حالی که شعله آن را مشاهده می کنید، تنظیم نمایید.

 • بخاری شعله مناسبی ندارد و بوی گاز خام استشمام می شود.

كثیفی بیش از حد مشعل و انسداد سوراخ های آن جلوی عبور مخلوط هوا و گاز را گرفته و مشکل مذكور رخ می دهد. مشعل بخاری را از جای خود خارج نموده با برس و یا با فشار باد آن را تمیز نمایید.

در هنگام تعمیر بخاری حتما باید تعمیرکار به این موارد توجه کند.

تعمیرات بخاری گازی

 

خاموش شدن ناگهانی بخاری

 • تنظیم نبودن شعله های شمعک بخاری و عدم گرم شدن ترموکوپل.

در صورتی كه سر ترموكوپل درست در شعله شمعك بخاری قرار نگرفته باشد الكتریسته تولید شده توسط آن به حدی نیست كه بتواند هسته بوبین را در حالت جذب نگه دارد . بنابراین فنر بوبین هسته را به بیرون رانده و مسیر گاز را مسدود می كند . محل قرار گرفتن ترموكوپل را باز رسی و رفع عیب نمایید. همچنین در صورتی كه شعله شمعك پایین تر از سر ترموكوپل و یا بالاتر از آن قرار گرفته آن را مطابق آنچه در رفع عیب ۱۳ گفته شد تنظیم نمایید.

 

در هنگام روشن كردن بخاری با رها كردن دکمه فرمان به منظور روشن ماندن شمعك، گاز قطع و شمعك بخاری خاموش می شود.

 • خرابی بوبین

در صورتی كه ترموكوپل سالم باشد . عیب از بوبین می باشد مطابق آنچه در مبحث ترموكوپل و بوبین از فهرست لوازم گازسوز گفته شده بوبین را آزمایش كنید ودر صورت معیوب بودن آن را تعویض نمایید.

 

با وجود فشار گاز مناسب در شبكه لوله كشی، شعله پیلوت كوتاه است و تنظیم نمی شود.

 • كثیفی بیش از حد فیلتر

كاور شیر كنترل را بر داشته با توجه به شكل گسترده شیر كنترل، فیلتر مربوطه را تعویض نمایید.

 

ایرادات مشعل بخاری

مشعل یکی از بخش های اصلی بخاری است که در صورت وجود اختلال در آن، مشکلاتی در کارکرد بخاری به وجود می آورد. از جمله این مشکلات می توان به آبی نیودن شعله بخاری گازی، نشت گاز و استشمام گاز از بخاری در زمان روشن بودن آن اشاره کرد.

 

ایرادات پیلوت بخاری گازی

یکی دیگر از اجزای بخاری که ممکن است پس از مدتی به هر دلیلی درست کار نکند، پیلوت است. معمولا مشکلاتی که کاربران بخاری های گازی با آن برخورد می کنند، روشن نماندن پیلوت، نزدن فندک بخاری و اختلال در کارکرد ترموکوبل است که مورد خطرناکی به حساب می آید.

مشعل یکی از بخش های اصلی بخاری است که در صورت وجود اختلال در آن، مشکلاتی در کارکرد بخاری به وجود می آورد. از جمله این مشکلات می توان به آبی نیودن شعله بخاری گازی، نشت گاز و استشمام گاز از بخاری در زمان روشن بودن آن اشاره کرد.

تعمیرات بخاری

هزینه تعمیر بخاری گازی چقدر است؟

هزینه تعمیرات بخاری گازی به عوامل متعددی بستگی دارد که در این مطلب در خصوص آنها صحبت کرده ایم اما اگر بخواهیم توضیحات روشن تری به شما بدهیم چند مورد را باید برشماریم که عبارتند از:

 1. نوع و مدل بخاری گازی
 2. نوع مشکل بوجود آمده
 3. میزان قطعات یدکی مصرفی
 4. کیفیت قطعات یدکی
 5. سطح تعمیر یا سرویس مورد نیاز بخاری

تمام موارد فوق در تعیین دقیق هزینه تعمیر بخاری گازی تاثیر مستقیم می گذارند ولی ذکر این نکته ضروری‌ است که سیاست مجموعه بدادم برس به حداقل رساندن مبلغ اجرت و هزینه پرداخت شده توسط هموطنان عزیز با ارائه با کیفیت می باشد.

 

چرا تعمیر بخاری با بدادم برس ؟

 • خدمت رسانی سراسر تهران و اطراف تهران
 • ایاب و ذهاب نصاب شومینه در سراسر تهران رایگان
 • دریافت کمترین اجرت ممکن از مشتریان
 • امکان اخذ مشاوره تلفنی رایگان از کارشناسان درباره نصب شومینه و شرایط آن
 • امکان درخواست نصاب شومینه بدون نیاز به ثبت درخواست در سایت، تکمیل فرم و نصب اپلیکیشن. تنها با یک تماس
این مطلب چقدر برایتان مفید بود ؟ به آن امتیاز دهید.
[تعداد: 53 میانگین: 5]

9 دیدگاه در “تعمیر بخاری | تعمیر بخاری گازی |تعمیر بخاری برقی

 1. sajad گفت:

  با سلام واحترام
  سوالی داشتم و اون اینه که لوله بجاری چطور باید نصب شود تا گاز گرفتگی بوجود نیاید؟
  با سپاس

  1. Negar Ahmadi گفت:

   سلام. با شماره تلفن های ۲۴ ساعته ما تماس بگیرید تا متخصصان ما راهنماییتون کنند. ۲۶۷۰۵۳۴۹-۰۲۱

 2. امینی گفت:

  ممنون از مطالب خوبتون

  1. نسا خدادادی گفت:

   سپاس از اظهار لطف شما

 3. محسن گفت:

  سلام، میشه بخاری گازی رو به کپسول گاز وصل کرد؟

  1. Negar Ahmadi گفت:

   سلام . با تغییر نازل سر رگولاتور می توانید از گار شهری یا گاز کپسولی استفاده کنید. اما بهتر هست که اینکار توسط یک سرویس کار انجام بشه. چون خطر نشتی گاز هست.

 4. محمود گفت:

  لوله بخاری سرده. و بخاری بوژ گاز میده مشگل رو چه جوری حل کنم

  1. Negar Ahmadi گفت:

   لوله بخاری از بیرون حد اقل ۱ متر از سقف بالاتر باشد و از کلاهک T استفاده شود.

 5. علی افشار گفت:

  سلام. هزینه تعمیر فندک بخاری چقدره ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *