تعمیر آبگرمکن, تعمیر تاسیسات ساختمان

تعمیر آبگرمکن

تعمیر آبگرمکن

تعمیر آبگرمکن های مختلف را به ما بسپارید. خدمات ۲۴ ساعته با گارانتی و اجرت 

۲۶۷۰۵۳۸۹           و            ۲۶۷۰۵۳۴۹

تعمیر آبگرمکن در سراسر تهران

تعمیر آبگرمکن یکی از مهم ترین خدماتی است که هر مجموعه ی تاسیساتی به مشتریان خود ارائه می دهد. از آن جا که خرید یک آبگرمکن جدید از سرویس و تعمیر آبگرمکن قدیمی که دچار مشکل شده، هزینه بیشتری برای مردم دارد، اکثر مشتریان ترجیح می دهند به جای خرید یک آبگرمکن جدید، آبگرمکن آسیب دیده خود را تعمیر کنند.

تعمیر آبگرمکن موضوع اصلی این مقاله می‌باشد و سعی شده است مطالب مفیدی درباره‌ی آشنایی با آبگرمکن ها نحوه سرویس آبگرمکن ها، روش نصب و عیب یابی آبگرمکن ها برای شما عزیزان ارائه شود.

تعمیر آبگرمکن از نمونه کارهایی هست که به عقیده بعضی ها، کار راحت و بی دردسری است. اما با وجود همه این سادگی ها در تعمیر آبگرمکن، ظرافت های خاصی در آن نهفته است که نیاز به یک متخصص را واجب می سازد. ما در این مطلب سعی کرده ایم اطلاعاتی در زمینه انواع آبگرمکن ها و ساز و کار آن ها که زمینه ای برای سرویس و تعمیر آبگرمکن است، فراهم کنیم تا با شناخت بیشتر بتوانید تا حدی به تعمیر آبگرمکن تان یپردازید.

 

آبگرمکن دیواری بوتان یکی از پر طرفدار ترین آبگرمکن هاست که خدمت تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان را در مقاله آن توضیح داده ایم. اطلاعات مفیدی گرداوری شده است. پیشنهاد می کنیم بع مقاله تعمیر آبگرمکن بوتان سر بزنید.

 

زمانی که شما با تعمیرکار آبگرمکن مجموعه بدادم برس تماس می گیرید، خیلی مهم است که به او بگویید چه نوع آبگرمکنی دارید، چون ممکن است نوع تعمیرات برای آبگرمکن گازی با آبگرمکن برقی انجام شده متفاوت باشد. پس اگر آبگرمکن شما به خوبی کار نمی کند با مجموعه بدادم برس تماس بگیرید تا در اسرع وقت تعمیرکار حرفه ای آبگرمکن را به منزل شما اعزام کنیم.

یکی از راه های کاهش هزینه تعمیرات لوازم خانگی مشورت با یک متخصص پیش از شروع کار است. در این صورت شما می توانید از ایرادات احتمالی آگاه شده و در صورتی که خیلی خوش شانس و دقیق باشید قطعات مورد نیاز را از بازار و با هزینه کمتر خریداری کرده و برای آمدن تعمیرکار کنار بگذارید.

همان طور که می دانید، از آبگرمکن ها برای تأمین آب گرم مصرفی استفاده می شود و انواع مختلفی دارند. شرکت های مختلفی در زمینه ساخت و تولید آبگرمکن فعالیت دارند. برای اینکه بدانید چه مدل آبگرمکنی را انتخاب کنید، لازم است به میزان استفاده از آب گرم مصرفی واحد مسکونی خود دقت کنید. میزان آب گرم مصرفی شما، نوع آبگرمکنی که به کارتان می آید را مشخص می کند.

 

تعمیرکار آبگرمکن

 

هزینه تعمیر آبگرمکن

تمامی ساختمان ها از جمله خانه، محل کار، دفاتر اداری و … برای مصارف مختلف نیاز به آبگرمکن دارند. اما ممکن است به دلایل مختلف برای آبگرمکن ساختمان مشکل پیش بیاید و تنواند آب را گرم کند. در چنین مواقعی نیاز است شما با یک تعمیرکار آبگرمکن تماس بگیرید. آبگرمکن ها در انواع مختلفی تولید می شوند که با توجه به نیاز و تعداد نفرات خانوار می توانید آن را تهیه و نصب نمایید.

اما اگر آبگرمکن شما به خوبی کار نمی کند، می توانید برای تعمیر آن با ما تماس بگیرید. ما برای تعمیر و هر نوع مدل برندی از جمله آبگرمکن دیواری بوتان b3115 ، آبگرمکن بوتان b15، تعمیرکار مربوط به خودش را به محل شما اعزام می کنیم .

لازم به ذکر است که هزینه همه خذمات در بدادم برس در کمتریه حد ممکن است. می توانید مطمئن باشید که تعمیر آبگرمکن در بدادم برس با کمترین اجرت ممکن انجام می شود. علاوه بر اینکه ایاب و ذهاب نیز به صورت رایگان صورت می گیرد.

نکات ایمنی تعمیر آبگرمکن

 

آبگرمکنی که در فیلم مشاهده می کنید از نوع جرقه زن است. این آبگرمکن با باز شدن شیر شروع به جرقه زدن می کند، تشکیل شعله می دهد و شروع به کار می کند. آبگرمکن های دیگری وجود دارند که دارای پیلوت شعله می باشند. شعله ای تشکیل می شود و توسط آن شعله، دستگاه روشن می شود.

نداشتن شعله در این نوع آبگرمکن ها مزیت به حساب می آید. چرا که در آبگرمکن هایی که دارای شمعک هستند ممکن است با وزش باد خاموش شوند در حالی که درمورد این آبگرمکن ها اینطور نیست. چون بعد از باز شدن شیر آب، شروع به جرقه زدن کرده و دستگاه روشن می شود.

یکی از نکات ایمنی درباره آبگرمکن ها مخصوصا آبگرمکن هایی که دارای محفظه احتراق باز هستند، این است که باید در محیطی قرار بگیرند که اکسیژن مورد نیاز آن دستگاه تامین شود و به راحتی به این دستگاه برسد و دستگاه شروع به کار کند. این آبرگمکن ها نباید در فضای بسته قرار بگیرند. دودکش آنها باید کاملا استاندارد باشد تا مشکلی برای ساکنین ایجاد نشود.

این دستگاه هم باز همان طور که گفته شد به یک سری موارد برای سرویس احتیاج خواهد داشت. سرویس های دوره ای، سیستم ورودی گاز حتما باید چک شود که نشتی گاز نداشته باشیم. همان طور که در مورد مبدل گفته شد، با توجه به رسوبی که در آب شهری هست، باید تمیز کردن کوئل مدنظر قرار بگیرد.

شیر را باز می کنیم و شعله روشن می شود. باز شدن شیر آب به دیافراگم آبگرمکن فشار می آورد. جریان کلید را باز می کند با باز شدن کلید فرمان جرقه داده می شود و شیر گاز را باز می کند و شعله تشکیل می شود.

شعله حرارت از طریق لوله های مسی که در داخل مبدل قرار دارد، به آب انتقال داده می شود و از قسمت خروجی مبدل آب گرم خارج می شود. با توجه به درجه ای که در این قسمت قرار دارد، ما می توانیم برای گرمای مورد نیاز آبگرمکن، شعله را کم و زیاد کنیم.

تا اینجا درباره تعمیر آبگرمکن، انواع آن، نصب، نکات ایمنی و مواردی از این قبیل صحبت شد. موضوع دیگری که دانستن آن خالی از لطف نیست، رسوب زدایی آبگرمکن است.

آشنایی با قطعات دستگاه جهت تعمیر آبگرمکن

برای تعمیر آبگرمکن لازم است ابتدا با قطعات به کار رفته در آن آشنا باشیم تا درک بهتری از آبگرمکن داشته باشیم. این نوع آبگرمکن که در فیلم نشان داده شد، از نوع جرقه زن است. بعضی آبگرمکن ها دارای شمعک و ترموکوبل هستند. ترموکوبل جهت حس کردن شعله شمعک استفاده می شود.
نحوه کارکرد شمعک به این صورت است که بازشدن شیر گاز توسط فشار آب باعث شعله ور شدن خواهد شد. همین طور که ملاحظه می کنید توسط مبدل آب ورودی، آب سرد در ابتدا وارد رگلاتور می شود. این آب در ادامه از رگلاتور خارج شده و به سمت مبدل هدایت می شود.
بعضی دیگر از اجزای آبگرمکن نام برده شده اند:
 • کلاهک تعدیل
 • رویه دستگاه
 •  مبدل گرمایی
 •  مجموعه مشعل
 •  مجموعه رگلاتور گاز
 •  مجموعه رگلاتور آب
 •  صفحه پشتی آب گرم کن

در این دستگاه سیستم جرقه زن، شیر گازی دستگاه و رگلاتور داریم. در این قسمت ما یون و جرقه زن را می‌بینیم. جرقه در این قسمت شکل می گیرد و باعث روشن شدن شعله می شود.

در ادامه توضیح خواهیم داد که آبگرمکن چگونه کار می کند.

آشنایی با قطعات دستگاه جهت تعمیر آبگرمکن

زمانی که شیر آب را باز می کنیم، آب در داخل رگلاتور به دیافراگم فشار وارد می کند که این فشار با حرکت دادن میله ای که در داخل رگلاتور تعبیه شده باعث وصل شدن جریان برق توسط کلید می شود. در این لحظه ابتدا جرقه زن شروع به کار کرده و در مرحله بعدی با باز شدن شیر گازی برقی دستگاه شعله تشکیل می شود. حالا در صورتی که با عملکرد صحیح شعله تشکیل شد، این یون هست که شعله را می بیند و دستور به ادامه کار دستگاه می دهد.

درصورتی که شعله تشکیل نشود قطع دستگاه را اعلام می کند. این نوع دستگاه دارای شیر برقی است که در پشت شیر قرار داشته و فرمان به باز و بسته کردن مدار گاز را به دستگاه می دهد. در این جا ماقسمت پخش شعله یا همان مشعل را داریم. در این قسمت دیافراگم فشار می آورد بر روی شیرمان و مسیر گازمان باز می شود و جرقه زن عمل می کنه و شعله تشکیل می شود و جریان آب در داخل این مبدلمان انجام می شه و آب پس از گرم شدن جهت مصرف از دستگاه خارج  می شود.

 

سرویس آبگرمکن برای جلوگیری از تعمیر آبگرمکن

آبگرمکن ها مانند دستگاه های دیگر احتیاج به سرویس های دوره ای دارند و همین سرویس آبگرمکن می تواند تعمیر آبگرمکن را راحت تر کند. ایراداتی ممکن است در دستگاه پیش بیاید که به اختصار به شما توضیح می دهیم.

مواقعی که جرقه زن دستگاه فعال باشد و شما بخواهید دستگاه را روشن کنید، آبگرمکن روشن نمی شود. در این مورد حتما باید بسته یا باز یودن شیر گاز را چک کنید. در صورتی که شیر باز باشد احتمالا مشکل از شیر گازی می باشد. در این صورت جهت رفع ایراد حتما باید با متخصص تعمیر آبگرمکن تماس بگیرید.

در بعضی موارد آبگرمکن به خوبی کارش را انجام می دهد. ولی فشار آب مصرفی کم می شود. این مشکل معمولا مربوط به مبدل می باشد. با توجه به رسوب آبی که با گرم شدن در داخل مبدل رخ می دهد، این رسوبات در داخل لوله های مسی انباشته می شود و مسیر جریان  آب را در داخل مبدل ضعیف می کند به همین دلیل مقدار آبی که از شیر خارج می شود کم است. جهت رفع این اشکال می بایست مبدل باز شود و توسط اسید مخصوص شستشو شود. که این کار باید توسط متخصص این کار انجام شود.

ایراد بعدی که ممکن است برای دستگاه پیش آید این است که با باز کردن آب با توجه به فشار خروجی آب از شیر، دستگاه روشن نشود. همان طور که گفته شد داخل رگولاتور دیافراگمی وجود داردکه به مرور زمان ممکن است دچار پارگی شود. زمانی که دیافراگم پاره شود فشار آّب نمی‌تواند میله موجود در رگلاتور آب را به حرکت در آورد و دستگاه روشن نمی شود. با تعویض دیافراگم این مشکل را می توان برطرف کرد.

در این قسمت همان طور که مشاهده می کنید یک شیر روی رگولاتور قرار دارد. این شیر جهت تنظیم مقدار جریان در داخل رگولاتور قرار دارد که با تنظیم آن دمای آب مطلوب مورد نیاز بر اساس جریان آب تنظیم می شود. روی رگلاتور گاز ولومی داریم که وظیفه آن تنظیم مقدار شعله جهت دمای مناسب آب مصرفی  می باشد.

عیب یابی و تعمیر آبگرمکن

در ادامه چند نمونه از نشانه های عیوب احتمالی آبگرمکن دیواری را برایتان بازگو می کنیم و روش های تعمیر آبگرمکن دیواری و عیب یابی آن را برایتان شرح داده ایم.

ممکن است الکترود جرقه زن، جرقه نزند.

 • اگر در وایر قطعی پیش آید، باید آن را تعویض کنید.
 • اتصال وایر از محل خود جدا شده است که باید آن را در محل خودش قرار دهید.
 • اتصال وایر شل است که باید آن را محکم کنید.
 • نوک الکترود جرقه زن کثیف است که باید آن را تمیز کنید.
 • چینی الکترود شکستگی دارد که باید آن را تعویض نمایید.
 • شمعک روشن نمی شود.
 • شیر پروانه ای بسته است که باید آن را باز کنید.
 • صافی شمعک گرفته است که باید آن را تعویض نمایید.
 • مجرای نازل شمعک گرفتگی دارد که باید آن را تمیز کنید.
 • شمعک خاموش می شود.
 • ترموکوپل خراب است که باید آن را تعویض کنید.
 • مهره ترموکوپل شل است که باید آن را محکم کنید.
 • شیر مغناطیسی خراب است که باید آن را تعویض نمایید.
 • شعله شمعک کوتاه است که میبایست مسیر عبور گاز تا شمعک را تمیز نمایید.
 • شعله شمعک کوتاه و زرد رنگ است.
 • صافی شمعک گرفته است که باید آن را تمیز کنید.
 • مجرای نازل شمعک گرفتگی دارد که می بایست آن را تمیز نمایید.
 • صافی مجرای هوا کثیف است که باید آن را تمیز کنید.
 • شیر آب گرم باز است ولی مشعل روشن نمی شود.
 • گاز ساختمان قطع است که باید با شرکت گاز تماس گرفته تا آن را وصل نمایند.
 • شیر ربع گرد گاز آبگرمکن بسته است که باید آن را باز کنید.
 • صافی آب گرفتگی دارد که باید آن را تمیز نمایید.
 • شیپوره رگولاتور آب گرفتگی دارد که باید آن را تنظیم نمایید.
 • بعد از باز کردن شیر آب گرم، مشعل بلافاصله روشن نمی شود.
 • شیر احتراق آهسته خراب است که باید آن را تعویض نمایید.
 • اورینگ سوپاپ اصلی گاز خراب است که می بایست آن را تعویض نمایید.
 • بر روی ساقه سوپاپ آب رسوب وجود دارد که باید آن را تمیز کنید.

 

جهت بهره مندی از خدمات با کیفیت تعمیر آبگرمکن بدادم برس با ما تماس بگیرید.

خدمات ۲۴ با ایاب و ذهاب رایگان و گارانتی در سراسر تهران

۲۶۷۰۵۳۴۹      و        ۲۶۷۰۵۳۸۹

این مطلب چقدر برایتان مفید بود ؟ به آن امتیاز دهید.
[تعداد: 15 میانگین: 5]

8 دیدگاه در “تعمیر آبگرمکن

 1. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 4 Stars

 2. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

 3. ناشناس گفت:

  Visitor Rating: 5 Stars

  1. Arash گفت:

   سلام ژیگلور آب گرم کن کجای آبگرمکن قرار دارد وبرای تعویض آن به گاز کپسول چجوری عوض میشه

   1. Negar Ahmadi گفت:

    ژیگلور یا پستونک ی مهره کوچیکیه که ی سوراخ ریز داره بسته میشه سرلوله خروجی گاز که شعله رو روشن میکنه.

 4. آبگرمکن ها معموله ترموکوپل یا المنت که دارند آسیب می بینه

 5. سعید گفت:

  سلام من یه ابگرمکن جرقه زن وفن دود کش دار دارم دستگاه روشن میشه اما بعد از چند دقیقه خاموش میشه کارشناس که دید گفت برای بردشه ایا بردش تعمیر میشه هزینه تعوضش چقدره
  مدل دستگاه هم b3115ifبوتان میباشد با تشکر

  1. Negar Ahmadi گفت:

   سلام بهتر هستش تماس بگیرید تا مستقیما با کارشناس مرتبطتون کنیم. مشکل رو توضیح بدید و دقیق بتونن راهنماییتون کنند.
   ۲۶۷۰۵۳۴۹ و ۲۶۷۰۵۳۸۹
   ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *