تعمیرات لوله کشی ساختمان

نصب ، تعویض و تعمیرات لوله کشی ساختمان یکی دیگر از خدمات تاسیسات بدادم برس می باشد. تعمیرات لوله کشی ساختمان که توسط تکنسین های لوله کشی خبره انجام می شود از قبیل لوله کشی آب ، لوله کشی فاضلاب ، لوله کشی موتورخانه می باشد. این تعمیرات از مهم ترین دغدغه های ساکنین منازل مسکونی و شرکت ها به خصوص منازل ( یا شرکت های) با بافت فرسوده و قدیمی ساخت می باشد.  

از مهم ترین دلایل نیاز به تعمیرات لوله کشی ساختمان و یا تعویض آن ها عبارت است از: پوسیدگی لوله ها ، لوله کشی غیر اصولی ، عدم عایق بندی مناسب لوله ها ،  یخ زدگی  لوله ها ، استهلاک لوله ها بر اثر استفاده طولانی مدت ، گرفتگی لوله ها ، افزایش فشار ناگهانی در لوله های آب و غیره می باشد.

هر چند که ممکن است نیاز به تعمیر و تعویض سیستم لوله کشی به علل مختلفی که در بالا ذکر کردیم احساس شود ولی منازل قدیمی با بافت و سیستم لوله کشی فرسوده مستعد ترین مکان ها برای بروز مشکلات تاسیساتی به خصوص نشتی و ترکیدگی لوله های آب ( آب گرم ، آب سرد ) می باشند.

در این منازل لوله ها به دلیل استفاده طولانی مدت ، قرار داشتن در معرض هوای بیرون منزل به ویژه محیط های خیلی خشک و یا خیلی سرد و تأثیر گرفتن از آن دچار پوسیدگی و در نقاطی از آن دچار شکستگی و نشتی می شود که علاوه بر هدر رفت آب به مقدار قابل توجه ای( حدود ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ گالن یا به عبارت دیگر ۷٫۶ الی ۷۶ متر مکعب آب در هر سال ) سبب افزایش قیمت بهای آب مصرفی نیز می شود .

در صورتی که لوله های فرسوده به موقع تعمیر و یا تعویض نگردند ممکن است در اثر نشتی سبب به وجود آمدن لکه های نم و رطوبت در دیوار و سقف منزل خود و یا همسایگان شود که در این صورت خسارت های بیشتری را هم برای خود و هم برای همسایگان در پی خواهد داشت و آن موقع باید نسبت به رفع نم و رطوبت اقدام نمایید.

هزینه تعمیرات لوله کشی ساختمان

مشخص کردن قیمت دقیق برای تعمیرات لوله کشی کار بسیار سخت و در برخی مواقع غیرممکن است. چرا که اغلب لوله کشی ها در زیر دیوار یا کفپوش ساختمان می باشد و تا موضع پوسیدگی یا نشتی از نزدیک دیده نشود برآورد دقیق میزان خسارت کار بسیار دشواری می باشد.

اما نکته مهم این است که تعمیرات باید براساس اصول مهندسی تاسیسات باشد تا هم در هزینه لوله کشی و هم در زمان نهایت صرفه جویی بعمل آید. بدین ترتیب می توان هزینه تعمیرات لوله کشی را بحداقل رساند و رضایت کارفرما را نیز جلب نمود.

مجموعه بدادم برس با بهره مندی از این دانش و اطلاعات فنی در جهت کم کردن هزینه برای شما مالکین عزیز اهتمام خود را بخرج خواهد داد.

برای اطلاع از خدمت لوله کشی آب ، مقاله ما را مطالعه کنید.